Blog ezoteryczny

Książki o tarocie, które warto polecić

Książki o tarocie, które warto polecić

Nie ulega wątpliwości, że miłośników tarota nie brakuje. Niektórzy zadają pytania kartom kilka razy w miesiącu, ale nie brakuje i osób, które robią to każdego dnia. Zarówno początkujący jak i doświadczeni miłośnicy tarota mogą korzystać ze specjalistycznej literatury, w której znajdą cenne wskazówki dotyczące wróżenia z kart. W tym artykule wskazano kilka pozycji, których lekturą warto się zająć, jeżeli chcemy lepiej poznać świat tarota.

Poznaj książki dla początkujących amatorów tarota

Jak już wspomniano powyżej, istnieje wiele książek, które będą odpowiednie dla początkujących amatorów tarota. Doskonałym wyborem będzie chociażby książka autorstwa Sylwii Kuleszy, zatytułowana „Podręcznik Tarota. Arkana Małe. Jak wędrowiec zostaje mistrzem.” Pozycja ta stworzona została z myślą o wszystkich, którzy chcą lepiej poznać świat tarota. Osoby początkujące dowiedzą się jakie jest znaczenie poszczególnych kart tarota oraz w jaki sposób należy odczytywać wróżby. Książka napisana jest zrozumiałym, przystępnym językiem, dzięki czemu szybko się ją czyta. Kolejną pozycją, którą warto polecić początkującym amatorom tarota jest bez wątpienia książka „Bezpieczny Tarot” autorstwa Marii Bigoszewskiej. Autorka posiada odpowiednie doświadczenie i wiedzę, gdyż od lat praktykuje jako wróżka. Dzięki lekturze tej książki dowiemy się jak należy interpretować poszczególne wróżby. Dzięki wskazówkom wróżki unikniemy najczęstszych pomyłek związanych z interpretacją tarota.

Jakie pozycje dla doświadczonych miłośników tarota?

Jeżeli dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z kartami tarota, lektura odpowiednich książek jest dla nas niezbędna. Trzeba jednak zaznaczyć, że znajdziemy również całe mnóstwo interesujących pozycji dla osób, które mają już dosyć duże doświadczenie związane z tarotem. Przede wszystkim warto byłoby zwrócić uwagę na książkę autorstwa Beaty Matuszewskiej „Tarot kluczem do poprzednich wcieleń.” Dzięki lekturze takiej książki dowiemy się co tak naprawdę sprawia, że chcemy poznać przeszłość. Doświadczona autorka omawia w książce poszczególne karty Arkan Małych oraz Arkan Wielkich i zwraca uwagę na to, w jaki sposób możemy dzięki nim poznać przeszłość. Jeżeli jesteśmy doświadczonymi miłośnikami tarota, powinniśmy przyjrzeć się również książce „Tarot a zdrowie”, której autorami są Andrzej Piotr Załęski oraz Alla Alicja Chrzanowska. Dzięki temu dowiemy się, w jaki sposób pytać kart tarota o nasze zdrowie. Poznamy również cenne wskazówki dotyczące tego, na jakie schorzenia powinniśmy szczególnie mocno uważać.

Koniecznie zobacz Książki o tarocie – zarówno dla mniej, jak i bardziej doświadczonych.